مشاهده همه 2 نتیجه

یخچال صنعتی زاگرس : فروش یخچال و فریزر ایستاده و ویترینی

یخچال های صنعتی انواع مختلفی دارند که به طور کلی به دو نوع نوفراست و دیفراست تقسیم می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارا می باشند.

در کارخانه زاگرس، یخچال های صنعتی، یخچال ویترینی و یخچال ایستاده در دو نوع نوفراست و دیفراست تهیه می شود.

یخچال های صنعتی و یخچال ویترینی و یخچال ایستاده

در کسب و کارهای مرتبط با مواد غذایی مانند رستوران، هتل، کافی شاپ، فست فود و سوپرمارکت از نوع خاصی از یخچال به نام یخچال صنعتی (یخچال ویترینی، یخچال ایستاده) برای نگهداری مواد غذایی استفاده می‌کنند. این بخچال‌ها دارای ظرفیت بیشتری بوده و می‌توانند از مواد غذایی به خوبی در دمای مشخصی نگهداری کنند. یخچال صنعتی با ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود تا هر کسب و کار بسته به نیاز خود بهترین مدل را خریداری نماید.

انواع یخچال صنعتی

یخچال‌های صنعتی انرژی بیشتری نسبت به یخچال‌های خانگی مصرف کرده و دارای قطعات پرقدرت‌تری است اما برای اهداف تجاری، گزینه‌ای مقرون به صرفه و بسیار مناسب خواهد بود. این یخچال‌ها دارای انواع مختلفی بوده که پرکاربردترین آن‌ها عبارتند از:

  • یخچال صنعتی بزرگ: در هتل‌های بزرگ یخچال‌هایی اندازه یک اتاق نصب می‌شوند تا مواد غذایی را تازه نگه دارند. این یخچال‌ها برای اهدافی استفاده می‌شود که مواد غذایی زیادی برای سرد نگه داشتن دارند مانند هتل‌ها یا رستوران‌های بزرگ.
  • یخچال ایستاده: یخچال ایستاده خود در انواع مختلفی تولید می‌شوند مانند یخچال صنعتی ایستاده دو دره یا سه دره که عمده کاربرد آن‌ها در رستوران‌های بزرگ است. این یخچال‌ها دارای ظرفیت زیادی بوده و قادر هستند مقدار زیادی از مواد غذایی را خنک کنند.
  • یخچال ویترینی صنعتی درب شیشه‌ای: یکی از مدل‌های شناخته شده یخچال صنعتی، نوع در شیشه‌ای آن است که معمولا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ها آن را مشاهده می‌کنید. لبنیات و نوشیدنی‌ها را در داخل این مدل نگهداری می‌کنند تا مشتریان بتوانند به راحتی از روی درب شیشه‌ای محتویات داخلی یخچال را ببینند.
  • یخچال صنعتی زیر کانتری: یکی از جمع و جورترین انواع یخچال‌ها، نوع زیر کانتری آن است که با ابعاد کوچک روانه بازار شده و معمولا برای کافه تریا و رستوران‌های کوچک استفاده می‌شود.

در کنار این مدل‌ها، انواع دیگری از یخچال صنعتی هم وجود دارد که هر کسب و کار با توجه به نیازهای خود، می‌تواند بین مدل‌های مختلف بهترین مورد را خریداری نماید.

یخچال های صنعتی نوفراست:

نام یخچال های نو فراست از کلمه انگلیسی NoFrost گرفته شده و معنای آن بدون برفک است. حتما بیاد دارید که در گذشته یخچال ها، برفک زده و هر چند وقت یکبار مجبور به تمیز کردن یخ های اضافه آن بودیم! در این مدل یخچال ها خبری از یخ و برفک نیست و دیگر نیازی به تمیز کاری های طولانی مدت نخواهید داشت.

در مدل نوفراست، هوای سرد اطراف فریزر توسط یک فن پخش و دستگاه تبخیر در پشت قفسه های غذا تعبیه شده است. امکان دارد قطره هایی کوچک یخ بر روی دیواره پشتی یخچال مشاهده کنید که کاملا طبیعی است.

پیشنهاد می کنیم اگر دارای یک آشپزخانه بزرگ هستید حتما از ماشین ظرفشویی صنعتی ما دیدن نمایید.

یخچال صنعتی دیفراست:

به  یخچال هایی که عمل یخ زدایی در آن ها انجام نمی پذیرد و یا به عبارتی برفک می زنند، دیفراست می گویند. بیشتر یخچال های معمولی یا قدیمی تر، دیفراست هستند و عمل یخ زدایی در آن ها صورت نمی گیرد. یخچال هایی که امروز استفاده میکنیم، همگی بدون برفک هستند.

نوعی از یخچال های دیفراست هستند که پس از زدن برفک، تمامی یخ ها به صورت اتوماتیک وار از پشت یخچال آب شده و نیازی به دخالت نیروی انسانی ندارند.

یخچال ویترینی نو فراست و دیفراست چه تفاوتی با هم دارند؟

یخچال ایستاده، از نظر تولید برفک به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

    • یخچال های بدون برفک یا نوفراست
    • یخچال های با برفک یا دیفراست

یخچال صنعتی، یخچال ایستاده، یخچال ویترینی

مقایسه یخچال ایستاده دیفراست و نوفراست:

  • در یخچال های ایستاده نوفراست به دلیل آب شدن اتومات برفک ها، نیازی به خاموش کردن یخچال برای مدت طولانی نخواهید داشت و سرمای داخلی یخچال بیرون نمی رود.
  • یکی از نکات مثبتی که در مدل دیفراست مشاهده می شود و سبب برتری این مدل نسبت به نوفراست است، وجود برفک می باشد!

اگر شما در جائی زندگی می کنید که برق مداوم قطع می شود و امکان خرابی لوازم داخل یخچال ویترینی ایستاده وجود دارد، وجود برفک سبب می شود که مواد غذایی دیرتر سرمای خود را از دست داده و فاسد نشوند.