مشاهده همه 2 نتیجه

یخچال صنعتی زاگرس : یخچال و فریزر ایستاده و ویترینی

یخچال صنعتی انواع مختلفی دارند که به طور کلی به دو نوع نوفراست و دیفراست تقسیم می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارا می باشند.

در کارخانه زاگرس، یخچال صنعتی، یخچال ویترینی و یخچال ایستاده در دو نوع نوفراست و دیفراست تهیه می شود.

تماس جهت مشاوره رایگان و خرید یخچال صنعتی:

09129153447

یخچال های صنعتی و یخچال ویترینی و یخچال ایستاده

در کسب و کارهای مرتبط با مواد غذایی مانند رستوران، هتل، کافی شاپ، فست فود و سوپرمارکت از نوع خاصی از یخچال به نام یخچال صنعتی (یخچال ویترینی، یخچال ایستاده) برای نگهداری مواد غذایی استفاده می‌کنند. این بخچال‌ها دارای ظرفیت بیشتری بوده و می‌توانند از مواد غذایی به خوبی در دمای مشخصی نگهداری کنند. یخچال صنعتی با ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود تا هر کسب و کار بسته به نیاز خود بهترین مدل را خریداری نماید.

انواع یخچال صنعتی

انواع یخچال صنعتی انرژی بیشتری نسبت به یخچال‌های خانگی مصرف کرده و دارای قطعات پرقدرت‌تری است اما برای اهداف تجاری، گزینه‌ای مقرون به صرفه و بسیار مناسب خواهد بود. این یخچال‌ها دارای انواع مختلفی بوده که پرکاربردترین آن‌ها عبارتند از:

 • یخچال صنعتی بزرگ: در هتل‌های بزرگ یخچال‌هایی اندازه یک اتاق نصب می‌شوند تا مواد غذایی را تازه نگه دارند. این یخچال‌ها برای اهدافی استفاده می‌شود که مواد غذایی زیادی برای سرد نگه داشتن دارند مانند هتل‌ها یا رستوران‌های بزرگ.
 • یخچال ایستاده: یخچال ایستاده خود در انواع مختلفی تولید می‌شوند مانند یخچال صنعتی ایستاده دو دره یا سه دره که عمده کاربرد آن‌ها در رستوران‌های بزرگ است. این یخچال‌ها دارای ظرفیت زیادی بوده و قادر هستند مقدار زیادی از مواد غذایی را خنک کنند.
 • یخچال ویترینی صنعتی درب شیشه‌ای: یکی از مدل‌های شناخته شده یخچال صنعتی، نوع در شیشه‌ای آن است که معمولا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ها آن را مشاهده می‌کنید. لبنیات و نوشیدنی‌ها را در داخل این مدل نگهداری می‌کنند تا مشتریان بتوانند به راحتی از روی درب شیشه‌ای محتویات داخلی یخچال را ببینند.
 • یخچال صنعتی زیر کانتری: یکی از جمع و جورترین انواع یخچال‌ها، نوع زیر کانتری آن است که با ابعاد کوچک روانه بازار شده و معمولا برای کافه تریا و رستوران‌های کوچک استفاده می‌شود.

در کنار این مدل‌ها، انواع دیگری از یخچال صنعتی هم وجود دارد که هر کسب و کار با توجه به نیازهای خود، می‌تواند بین مدل‌های مختلف بهترین مورد را خریداری نماید.

یخچال صنعتی نوفراست:

نام یخچال های نو فراست از کلمه انگلیسی NoFrost گرفته شده و معنای آن بدون برفک است. حتما بیاد دارید که در گذشته یخچال ها، برفک زده و هر چند وقت یکبار مجبور به تمیز کردن یخ های اضافه آن بودیم! در این مدل یخچال ها خبری از یخ و برفک نیست و دیگر نیازی به تمیز کاری های طولانی مدت نخواهید داشت.

در مدل نوفراست، هوای سرد اطراف فریزر توسط یک فن پخش و دستگاه تبخیر در پشت قفسه های غذا تعبیه شده است. امکان دارد قطره هایی کوچک یخ بر روی دیواره پشتی یخچال مشاهده کنید که کاملا طبیعی است.

پیشنهاد می کنیم اگر دارای یک آشپزخانه بزرگ هستید حتما از ماشین ظرفشویی صنعتی ما دیدن نمایید.

یخچال صنعتی دیفراست:

به  یخچال هایی که عمل یخ زدایی در آن ها انجام نمی پذیرد و یا به عبارتی برفک می زنند، دیفراست می گویند. بیشتر یخچال های معمولی یا قدیمی تر، دیفراست هستند و عمل یخ زدایی در آن ها صورت نمی گیرد. یخچال هایی که امروز استفاده میکنیم، همگی بدون برفک هستند.

نوعی از یخچال های دیفراست هستند که پس از زدن برفک، تمامی یخ ها به صورت اتوماتیک وار از پشت یخچال آب شده و نیازی به دخالت نیروی انسانی ندارند.

یخچال ویترینی نو فراست و دیفراست چه تفاوتی با هم دارند؟

یخچال ایستاده، از نظر تولید برفک به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

  • یخچال های بدون برفک یا نوفراست
  • یخچال های با برفک یا دیفراست

یخچال صنعتی، یخچال ایستاده، یخچال ویترینی

مقایسه یخچال صنعتی ایستاده دیفراست و نوفراست:

 • در یخچال های ایستاده نوفراست به دلیل آب شدن اتومات برفک ها، نیازی به خاموش کردن یخچال برای مدت طولانی نخواهید داشت و سرمای داخلی یخچال بیرون نمی رود.
 • یکی از نکات مثبتی که در مدل دیفراست مشاهده می شود و سبب برتری این مدل نسبت به نوفراست است، وجود برفک می باشد!

اگر شما در جائی زندگی می کنید که برق مداوم قطع می شود و امکان خرابی لوازم داخل یخچال ویترینی ایستاده وجود دارد، وجود برفک سبب می شود که مواد غذایی دیرتر سرمای خود را از دست داده و فاسد نشوند.

مزایای استفاده از یخچال صنعتی و ویترینی در رستوران‌ها و فروشگاه‌ها

استفاده از یخچال صنعتی و ویترینی در رستوران‌ها و فروشگاه‌ها به دلیل مزایای فراوانی که دارند، به شدت توصیه می‌شود. در ادامه به برخی از مزایای استفاده از این دو وسیله در رستوران‌ها و فروشگاه‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. حفظ کیفیت و طول عمر مواد غذایی: یخچال صنعتی و ویترینی به خوبی می‌توانند مواد غذایی را در دمای مناسب و به درستی نگه دارند. این امر باعث می‌شود که مواد غذایی بیشترین کیفیت و طول عمر ممکن را داشته باشند و از تلف شدن آن‌ها جلوگیری شود.
 2. بهبود نظافت و بهداشت: استفاده از یخچال صنعتی و ویترینی به دلیل طراحی مناسب و قابل شستشو، به بهبود نظافت و بهداشت فضای ذخیره سازی مواد غذایی کمک می‌کند. همچنین، نگهداری مواد غذایی در دمای مناسب باعث جلوگیری از رشد باکتری‌ها و ویروس‌ها می‌شود.
 3. صرفه‌جویی در هزینه‌ها: استفاده از یخچال صنعتی و ویترینی به دلیل کارایی بالا و داشتن حجم بزرگ، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به نگهداری و حفظ مواد غذایی می‌شود.
 4. افزایش فروش محصولات: با قرار دادن مواد غذایی در ویترین مخصوص و مرتب و مرتبط، این دستگاه به فروش محصولات کمک می‌کند. همچنین، در رستوران‌ها، نگهداری غذاها در یخچال صنعتی باعث می‌شود که غذاها به درستی نگه داشته شوند و در صورت نیاز به سرعت سرو شوند.
 5. ایجاد تصویر مثبت: استفاده از یخچال صنعتی و ویترینی در رستوران‌ها و فروشگاه‌ها به دلیل طراحی زیبا و مدرن، به ایجاد تصویر مثبتی از محل فعالیت کمک می‌کند.

با توجه به مزایای فوق، استفاده از یخچال صنعتی و ویترینی در رستوران‌ها و فروشگاه‌ها به شدت توصیه می‌شود.

خرید یخچال صنعتی:

جهت سفارش و خرید انواع یخچال صنعتی با کارشناسان واحد فروش زاگرس تماس حاصل فرمایید.

09129153447